Koncerty

Kolorowo i ludowo czyli IX Festiwal Sztuki Ludowej

Ten festiwal, a odbywa się on już po raz dziewiąty jest fragmentem ważnej kultury, która łączy narody. Bardzo się cieszę, że takie inicjatywy obok wydarzeń sportowych czy naukowych są na uczelni podejmowane – powiedział profesor Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej na spotkaniu inaugurującym IX Festiwal Sztuki Ludowej.
Podobnie jak w minionych latach tegoroczny Festiwal odbył się z inicjatywy Uczelnianego Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej, oraz Towarzystwa Poligrodzianie.Od piątku do niedzieli mieszkańcy Gniezna, Konina i Lusowa mieli okazję podziwiać występy zespołów ludowych z całej Europy. W ramach tegorocznego Festiwalu mogliśmy zapoznać się z folklorem: Holandii, Grecji, Białorusi, Cypru, Turcji, Słowacji i Macedonii. Gościem specjalnym była formacja Weseli Galicjanie z Ukrainy zamykająca koncert finałowy w Lusowie. Minione trzy dni mieszkańcy Wielkopolski spędzili bardzo kolorowo tanecznie i z całą pewnością na ludowo.
Projekt wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Gmina Tarnowo Podgórne, Urząd Miasta Gniezna oraz Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Możesz również polubić…