Ogólne

Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015

Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej zostało uroczyście otwarte podczas inauguracji 96. roku akademickiego Politechniki Poznańskiej 8 października 2014 roku.

Podczas inauguracji, rektor prof. Tomasz Łodygowski poinformował, że w tym roku na jedno miejsce na naszej Uczelni przypadało prawie sześciu chętnych, łącznie o przyjęcie na uczelnię starało się 23 tys. kandydatów. Najwięcej, bo ponad 12 kandydatów na jedno miejsce, było na kierunkach: logistyka oraz inżynieria biomedyczna.
Rektor podkreślił, że PP szuka form tzw. edukacji praktycznej, w której „partnerzy gospodarczy doskonale rozumieją swoją rolę w procesie edukacji”. „Mam tu na myśli oferowane przez uczelnię studia praktyczne prowadzone we współpracy z firmami Volkswagen Poznań, Phoenix Contact, Solaris i Stern” – wymienił prof. Łodygowski.

Rektor zwrócił również uwagę na potrzebę współpracy między uczelniami oraz naukowcami w ramach badań interdyscyplinarnych. Wspomniał o współpracy jaką PP prowadzi z poznańskimi uczelniami. Jednym z jej efektów są takie kierunki studiów jak prowadzona z Akademią Wychowania Fizycznego inżynieria biomedyczna.

Jako przykład współpracy uczelni z innymi ośrodkami prof. Tomasz Łodygowski wymienił utworzenie przez PP i Instytut Leibniza z Frankfurtu nad Odrą Połączonych Laboratoriów. Zajmą się one badaniem materiałów półprzewodnikowych i ich właściwości fizycznych. Efekt prac naukowców znajdzie zastosowanie w elektronice, medycynie i fotonice.

W nowym, czterokondygnacyjnym budynku Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej znajdują się trzy duże sale wykładowe mogące pomieścić łącznie 270 osób oraz 54 specjalistyczne laboratoria wraz z tzw. halą technologiczną. Nowy budynek powstał nad brzegiem rzeki Warty i jest częścią kampusu Politechniki Poznańskiej.

Możesz również polubić…