Ogólne

ZTL „Poligrodzianie” w podróży

Miniony lipiec dla tancerzy Zespołu Tańca Ludowego „Poligrodzianie” okazał się bardzo aktywnym i bogatym w wyjazdy miesiącem.

Młodsi tancerze swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce. Podziemne tunele oraz możliwość polizania ogromnych słonych ścian na pewno zostaną na długo w ich pamięci.

Kolejnym punktem na mapie była urokliwa stolica Czech – Praga. Zespół Folklorystyczny „Mali Poligrodzianie” wziął udział w 14 edycji festiwalu „Prague Folklore Days”, występując m.in. na Placu Ovocny Trh oraz przy jednym z najważniejszych neorenesansowych budynków miasta – audytorium Rudolfinum.

Zespół uczestniczył również w paradzie, która prowadziła przez Stary Rynek w Pradze. Naszych młodych tancerzy podziwiali turyści z całego świata. z

Na zakończenie festiwalu odbyła się wspólna kolacja, podczas której dzieci spróbowały tradycyjnych czeskich dań oraz lepiej poznały przyjaciół z zespołów z takich krajów, jak Chiny, Hiszpania czy Estonia.

Grupa dorosła odwiedziła słoneczną Galicję, biorąc udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Encontro dos Pobos”. Koncerty w przepięknych sceneriach oraz wypoczywanie na plaży nad Oceanem Atlantyckim umilały tancerzom spędzony w Hiszpanii czas.

 

Niezapomnianym przeżyciem z pewnością było odwiedzenie miejsca, które jest celem pielgrzymów z całego świata – miasta Santiago de Compostela, w którym znajduje się grób uznany za miejsce pochówku Jakuba Apostoła.

W drodze powrotnej Zespół zwiedził malowniczo położone Księstwo Andory, gdzie wraz z mieszkańcami mógł świętować obchody Dni Miasta Sant Julia de Loria.

Na początku miesiąca delegacja Zespołu Tańca Ludowego „Poligrodzianie” wzięła udział w „IV Festival Internacional de Folklore Tierra sin Sombra” w Ekwadorze. Organizatorami wydarzenia były organizacja „Cuniburo Cultural” oraz fundacja „Nanpi”.

Zespół występował dla widowni z miasta Cayambe, które może pochwalić się przepięknym górskim krajobrazem.

Możesz również polubić…