Koncerty

Z Nowej Zelandii do Szreniawy

Prosto z tourne po Nowej Zelandii i Oceanii „Poligrodzianie” przyjadą na jubileusz 50-lecia działalności Muzeum Rolnictwa w Szreniawie 24 sierpnia 2014 r.

Zespół zaprezentuje program koncertowy, jaki pokazał podczas trasy koncertowej „Oceania Artistic Tour”, którą odbył w lipcu br. po Nowej Zelandii i Tahiti. Widowisko, osadzone w kręgu tańców i pieśni narodowych (krakowiak, oberek, tańce góralskie, pieśni S. Moniuszki, T. Szeligowskiego i T. Nowowiejskiego), uświetni jubileusz instytucji, która w doskonały sposób podtrzymuje tradycje polskiego muzealnictwa rolniczego oraz pielęgnuje dziedzictwo wsi polskiej w zakresie kultury materialnej i duchowej.

Impreza jubileuszowa z cyklu PRZESZŁOŚĆ – PRZYSZŁOŚCI – 50 atrakcji na 50-lecie Muzeum
odbędzie się w niedzielę 24 sierpnia. Koncert „Poligrodzian” rozpocznie się o 16.30.
Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodu Jubileuszu 50-lecia Muzeum pod honorowym patronatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie jest jedynym tej rangi muzeum rolnictwa w Polsce i jednym z nielicznych i największych w Europie. W swojej działalności nawiązuje do blisko 130 – letniej tradycji polskiego muzealnictwa rolniczego. Przez 50 lat swojej działalności Muzeum zgromadziło ponad 20 tysięcy obiektów, dokumentujących dorobek kilku pokoleń mieszkańców wsi polskiej w zakresie kultury materialnej i duchowej.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Muzeum: http://muzeum-szreniawa.pl/?q=pl/node/622

Możesz również polubić…