Koncerty

Zaproszenie na VIII Festiwal Sztuki Ludowej

Między 21 a 24 sierpnia br. odbędzie się VIII Festiwal Sztuki Ludowej. W tegorocznej edycji udział wezmą zespoły z Białorusi, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Turcji i Włoch oraz Zespół Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie” i Zespół Pieśni i Tańca „Konin”.

FSL to unikalne przedsięwzięcie, łączące tradycję i folklor ze współczesnym podejściem do sztuki, prezentujące oryginalne wydarzenia, które czerpią inspiracje z kultury ludowej. Przez kilka dni w sierpniu, mieszkańcy Wielkopolski uczestniczą w koncertach, podczas których występują zespoły folklorystyczne z całego świata. Festiwal Sztuki Ludowej to jedyne przedsięwzięcie o tematyce kultury tradycyjnej tak mocno angażujące publiczność do aktywnego uczestnictwa. Oprócz prezentacji scenicznych odbywają się warsztaty wokalne, muzyczno-instrumentalne, taneczne, projekcje filmów, imprezy kulturalne z jam session i zabawami tanecznymi.
W 2011 roku Festiwal otrzymał dyplom „Diploma of Excellence” European Folk Culture Organisation, a w 2012 roku UNESCO objęło nad nim swój patronat.
Projekt wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Gniezna oraz Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Program Festiwalu:
21.08.2104 (czwartek) godz. 20.00 – Jam session kapel – Uczelniane Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej, ul.Jana Pawła II nr 28
22.08 2014 (piątek) , g.19:00 – Gniezno – koncert na Placu przy Archikatedrze
23.08. 2014 (sobota) Konin- koncert na placu przy Konińskim Domu Kultury
24.08.2014 (niedziela) – Tarnowo Podgórne-Lusowo:
– 12:30 – koncert podczas Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych
– 14:00 – występy zespołów Festiwalu Sztuki Ludowej
– 21.00 – jam session

Możesz również polubić…