Koncerty

Jubileusz 35-lecia działalności artystycznej ZF „Mali Poligrodzianie”

Na początku września Aula Magna w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej zmieniła się w salę koncertową i rozbrzmiała melodiami z najróżniejszych regionów Polski. Stało się to za sprawą Zespołu Folklorystycznego „Mali Poligrodzianie”, który rozpoczął Jubileuszowy Sezon 35-lecia działalności artystycznej.

Zespół Folklorystyczny „Mali Poligrodzianie” powstał w 1985 roku przy Zespole Tańca Ludowego „Poligrodzianie”. Liczy ponad 60 młodych tancerek i tancerzy w wieku 6-14 lat. Zespół zapewnia dzieciom dostęp do uczestnictwa w kulturze na poziomie egalitarnym i otwiera się na coraz to nowsze środowiska, pomagając rozwijać kolejne pokolenia wrażliwych artystycznie i odpowiedzialnych ludzi.

9 września br. odbył się Galowy Koncert inaugurujący Jubileuszowy Sezon 35-lecia działalności Zespołu Folklorystycznego „Mali Poligrodzianie” pt. „Bogactwo Korzeni”. Młode tancerki oraz tancerze wraz z towarzyszącą im kapelą zaprezentowali: Krakowiaka wraz z kołysankami krakowskimi, tańce i zabawy Wielkopolski Zachodniej z okolic Dąbrówki, tańce i przyśpiewki Dolnego Śląska, Zabawy kaszubskie, tańce i przyśpiewki ze wsi Kocierzew, tańce i zabawy Mazowsza kobielskiego, Folklor Lachów Szczyrzyckich, Melodie z Nowego Sącza oraz Folklor górali żywieckich.

Zaangażowanie oraz chęć zgłębiania i rozpowszechniania polskiej kultury ludowej przez młodych artystów Zespołu Folklorystycznego „Mali Poligrodzianie” została doceniona gromkimi brawami  nie tylko w Poznaniu, ponieważ 29 września br. Zespół wystąpił przed widownią z Gniezna. Koncert odbył się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

 

Możesz również polubić…