Bal Ogólne

Olimp zagości w dolinie Warty

Zeus stanął na szczycie Mitikasu i skierował swój przenikliwy, acz nieco mętny już wzrok w kierunku doliny rzeki Pinios. To stamtąd przybyć miał posłaniec z wieściami, na które mieszkańcy Olimpu czekali z niecierpliwością. Na chmurnej twarzy władcy nieba i ziemi rysowało się poirytowanie i gniew zarazem – Hermesa jak nie było tak nie ma. „Ten nieodpowiedzialny lekkoduch zapewne wypoczywa teraz nad brzegiem zatoki Termajskiej, podczas gdy ważą się losy jednego z najdonioślejszych wydarzeń tej zimy…” – zaczął Zeus, lecz wtem jego słowa przerwał niezwykle silny podmuch wiatru. Jego himation aż załopotał, gdy boski posłaniec Hermes wbiegł z impetem przed oblicze swojego ojca.
– O najpotężniejszy władco piorunów, przynoszę wieści, na które czeka cały Olimp! – rzekł opiekun pasterzy, kupców i złodziei.
– Najwyższy czas. Liczę, że są one pomyślne! – zagrzmiał Zeus
– Tak ojcze, ludzie wydają najwspanialszą ucztę o jakiej słyszeli Hellenowie!
– Doskonale, przybywajmy zatem do Aten.
– Nie do Aten bogu wszystkich bogów, do Poznania, do Polski… Tam będą ucztować i to już niedługo, 3 lutego!
– Do Polski?! A gdzie to jest… Zresztą nieważne nie mamy chwili do stracenia, zapytam Atenę. Ona wie wszystko o wszystkim. Zwołaj cały Olimp, niech Dionizos napełnia amfory do pełna, Apollo odkurza harfy, a Afrodyta już zaczyna się stroić i robić makijaż bo został zaledwie miesiąc! I nie zapomnij spakować zapasowego kompletu moich piorunów, gdyby Hades wpadł z niezapowiedzianą wizytą. Ruszamy na bal!

 I wyruszyli… Greccy bogowie, półbogowie, bóstwa, herosi, znamienitości wprost z półwyspy Peloponez, aby dołączyć do gości IX Nadwarciańskiego Balu Karnawałowego jaki odbędzie się 3 lutego w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, przy ulicy Piotrowo 2 w Poznaniu.
Serdecznie zapraszamy do świata starożytnej Grecji, której dorobek – historia, sztuka, tradycja i mity są niezmiennie i niepodważalnie uznawane do dnia dzisiejszego za jedno z największych osiągnięć człowieka i całej cywilizacji ludzkiej.

–NUMERACJA I ROZMIESZCZENIE STOLIKÓW NA BALU–

Data/miejsce:
3 luty 2018, Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, ulica Piotrowo 2
Godz.: 20:00-4:00

Cena balu to 200 zł od osoby i obejmuje ona:
• catering z obsługą kelnerską (przekąski, dania obiadowe i garmażeryjne , ciasta, kawa, zimne napoje, herbata, napój powitalny)
• muzykę na żywo
• występy artystyczne
• aukcję dzieł różnych, liczne atrakcje
• niepowtarzalny klimat starożytnej Grecji oraz inne niespodzianki

Rezerwacja zaproszeń
• od 3 do 26 stycznia 2018
• drogą mailową: uck@put.poznan.pl

Płatność
Płatności należy dokonać przelewem do 26 stycznia 2018 (wzór do pobrania w załączniku).
Po potwierdzeniu przelewu otrzymacie Państwo zaproszenia wewnętrzną pocztą uczelnianą.
Wzór druku wpłaty

Dane do przelewu:
Towarzystwo Poligrodzianie, ul. Łanowa 18, 62-081 Przeźmierowo
Nr konta: 39 1540 1056 2001 8312 9885 0001

Uczelniane Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej

Możesz również polubić…