Koncerty Ogólne

Koncert Świąteczny „W Krainie Zabawek”

Koncert Świąteczny „Studenci Dzieciom” stał się akademicką tradycją, która na stałe została wpisana w kalendarz kulturalnych wydarzeń Politechniki Poznańskiej.

W tym roku Koncert Świąteczny odbył się w dwóch odsłonach. O godzinie 12 gościliśmy przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Poznaniu, dyrektorów szkół, nauczycieli, opiekunów i uczniów szkół podstawowych oraz rodziców. Na scenie wystąpili tancerze z Zespołu Tańca Ludowego „Poligrodzianie” – sekcja dorosła oraz dziecięca a także część dzieci ze szkół Powiatu Poznańskiego uczestniczących w zajęciach Poligrodzianie Akademia Folkloru. Akademia powstała we wrześniu tego roku dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Dla tych dzieci był to sceniczny debiut.

Drugi Koncert rozpoczął się o godzinie 18 i był dedykowany dzieciom pracowników naszej uczelni. Tutaj na scenie wystąpił Zespół Tańca Ludowego „Poligrodzianie” – sekcja dorosła oraz dziecięca.

Widzowie Świątecznych Koncertów odbyli wspaniałą podróż do Krainy Zabawek. W poszukiwaniu szklanej wróżki wraz z Małym Doboszem, Kasią i Krzysiem  odwiedzili Matrioszki, Córki Cesarza Porcelany, Kukiełki. Podróżowali do Krainy Pluszaków, Pozytywek, Szmacianych Lalek i Cukierków. Bohaterom udało się pokonać strasznego Czarnoksiężnika a w Karinie Zabawek zagościły pokój i radość.  Po zakończenie spektaklu na każdego małego widza czekała słodka niespodzianka.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia!

Możesz również polubić…