Nagrody

Studenci PP laureatami Nagrody Wolontariatu Powiatu Poznańskiego

Michał Bojba i Dawid Kulas, studenci Politechniki Poznańskiej zostali laureatami Nagrody Wolontariatu Powiatu Poznańskiego.

Statuetki Wolontariusza Powiatu Poznańskiego otrzymali z rąk Jana Grabkowskiego, Starosty Poznańskiego, podczas szóstej edycja Gali Wolontariatu, która odbyła się 13 maja br. Wzięli w niej udział wolontariusze wytypowani przez organizacje pozarządowe, odznaczający się szczególnym zaangażowaniem w bezinteresowną działalność. Na zaproszenie Starostwa odpowiedziały 63 organizacje, które wytypowały 122 osoby.

Michał Bojba i Dawid Kulas znaleźli się w tym gronie wskazani przez Towarzystwo „Poligrodzianie”. Obaj są bardzo zaangażowani m.in. podczas organizacji Festiwali Sztuki Ludowej oraz innych imprez kulturalnych skierowanych nie tylko do społeczności naszej Uczelni, ale i wszystkich mieszkańców Poznania. Najbardziej lubią opiekować się grupami i zespołami zagranicznymi, które przyjeżdżają na Festiwal:
– „Towarzyszymy im podczas pobytu w Polsce – pomagamy w zakwaterowaniu, pokazujemy Poznań, wspieramy we wszystkich nieprzewidzianych sytuacjach. Dzięki temu także my bardzo wiele „zyskujemy” – zawieramy ciekawe znajomości, poznajemy inne kultury. Czujemy też osobista satysfakcję i wiemy, że robimy coś pożytecznego” – mówią.

Podczas Gali, Jan Grabkowski, Starosta Poznański wyraził uznanie wobec postawy wolontariuszy, która powinna inspirować innych ludzi do podejmowania podobnych działań oraz przełamywania barier. Dobroczynna i niełatwa praca oraz poświęcenie są cechami nieczęsto spotykanymi – dlatego zasługują one na szczególną pochwałę.

Relacja z Gali na stronie internetowej Powiatu Poznańskiego

Fot. Biuro Rady, Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Możesz również polubić…