PFNiS

Polifestiwal 2013 warty Poznania i Wielkopolski

Żądni wiedzy na start!

11 kwietnia 2013 roku, kolejna edycja Polifestiwalu stała się faktem – ponad 40 szkół z całej Wielkopolski przybyło na nadwarciański kampus Politechniki Poznańskiej, aby wziąć udział w XVI Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki.

Przeszło 1700 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich szturmowało tego dnia sale wykładowe i tereny przylegające do Centrum Wykładowego przy ulicy Piotrowo 2. Młodzi odkrywcy tajników nauk ścisłych mieli niepowtarzalną okazję przekonać się na własną rękę, jak wiele prawdy jest w stwierdzeniu, że nauka wcale nie musi być nudna. Na przybyłych czekały wykłady, warsztaty, mnóstwo eksponatów i wiele innych atrakcji, a wszystko tematycznie nawiązujące do hasła przewodniego festiwalu – „Motoryzacja znakiem czasu”.

Było w czym wybierać: począwszy od inauguracyjnego pokazu Chemia Show, który zgromadził rekordową widownię ok. 1100 osób, poprzez wykłady, oraz wystawy projektów i dokonań studentów Politechniki z różnych wydziałów, a skończywszy na multimedialnych prezentacjach z użyciem zaawansowanej technologii, a także nauce wykorzystywania przedmiotów codziennego użytku do tworzenia niecodziennych projektów i wynalazków. Wszystko to podane w przystępnej, a co najważniejsze – wizualnie atrakcyjnej formie.

Podsumowanie.

Patrząc na uśmiechnięte twarze uczestników tego wydarzenia, trudno oprzeć się wrażeniu, że Polifestiwal jest na doskonałej drodze do zdobycia serc i umysłów młodych ludzi, którzy czują „technologicznego bakcyla” – to nietuzinkowe wydarzenie jest bowiem swoistego rodzaju kompilacją osiągnięć, oraz „produktów ubocznych” towarzyszących wieloletniej nauce na tej prestiżowej uczelni i zamyka w jednym dniu, w jednym miejscu najlepsze chwile lat studiowania, będące powodem do dumy dla obecnych i przyszłych inżynierów.


Fotorelacja – Polifestiwal 2013:

Relacja z pokazu odrestaurowanych samochodów – CITROËN 2CV, ROVER MINI 1000, OPEL COMMODORE

Możesz również polubić…