Ogólne PFNiS

Nowy, odświeżony Polifestiwal zdobył serca i umysły młodzieży!

Jest taki czas w roku kiedy nasza Uczelnia staje się gospodarzem jednej z największych imprez popularyzujących naukę i sztukę w kraju. Wtedy to mieszkańcy Poznania, okolic oraz regionu tłumnie przybywają do murów Politechniki Poznańskiej, aby zaspokoić głód wiedzy i zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami ze świata zaawansowanych technologii i po prostu świetnie się bawić w towarzystwie nietuzinkowych naukowców-praktyków, dla których nauki ścisłe nie skrywają absolutnie żadnych tajemnic.

Kwietniowy Polifestiwal, na przestrzeni kilku lat i edycji, niewątpliwie stał się dla wielu z nas synonimem wydarzenia, które nadaje pojęciu “nauka poprzez zabawę” zupełnie nowe znaczenie. W tym roku jednak Politechnika postawiła na zupełnie nową formę… Już nie Polifestiwal, a Techno-Show, czyli otwarty park technologiczny, gdzie wychodzimy z zamkniętych sal wykładowych, gdzie wykłady ustępują miejsca pokazom i prezentacjom, a goście zamiast tylko słuchać poznają tajniki nauk ścisłych organoleptycznie.

technoshow pełen ekran

Czy nowa forma festiwalu dotarła do Poznaniaków i Wielkopolan? Niech radosne okrzyki najmłodszych i nie mniej entuzjastyczne reakcje ich starszych kolegów-studentów będą najlepszą recenzją tego wydarzenia oraz dowodem na to, że aby zrozumieć naukę trzeba poczuć ją wszystkimi zmysłami. I taki właśnie jest Techno-Show!

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia oraz do wzięcia w nim udziału już za rok!

Patronat medialny Techno Show:

TVP3_Poznan_podst         rtk logo

Partner Techno Show:

logo poa1           logo

Dofinansowanie SWW i UMP

Organizatorzy i patroni Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki:

Partnerzy PFNiS 2016_1200x900

Możesz również polubić…