Wystawy

SEN TEN CJE – Tomasz Matusewicz

Dr Tomasz Matusewicz jest pracownikiem Politechniki Poznańskiej na Wydziale Architektury, Katedra Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych. Dyplom z wyróżnieniem z zakresu malarstwa i rzeźby na UA (PWSSP) w Poznaniu. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych: „Nowe Pokolenie w Sztuce Polskiej” CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie i w wielu innych . Wystawa   SEN TEN CJE w CWK Politechniki Poznańskiej jest drugą częścią wystawy która miała miejsce w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu  na przełomie 2011/12 roku.

SEN TEN CJE . Marzec- maj 2012 roku, Centrum Wykładowo-Konferencyjne  Politechniki Poznańskiej, Poznań  ul. Piotrowo 2.

W sentencjach artysta za pomocą różnych środków formalnych dla rozważania tej samej składni fonetyczno-geometrycznej, tworzy od nowa- jego zdaniem brakujące znaczenia składające się z liter: „E”, „U”, „R”, „O”, „P”, „E”.

Finisaż jest nie tylko zakończeniem wystawy, ale okazją do aktywnego udziału w artystycznym działaniu, a przez to do odczytania nowej sentencji. Na wystawie zobaczymy: Instalację rzeźbiarską, wydruki makiety architektonicznej i projekcje multimedialne.

Możesz również polubić…