Koncerty

Zbigniew Wodecki gościem Spotkania Noworocznego

Nie ma nic przyjemniejszego niż karnawałowy wieczór spędzony w wyśmienitym towarzystwie i doskonałej atmosferze. Obie te rzeczy plus występ znakomitego artysty zapewniło 14 stycznia 2015 roku doroczne Spotkanie Noworoczne na Politechnice Poznańskiej. 

W tym roku naszym gościem był Zbigniew Wodecki, artysta od wielu lat cieszący się dużą popularnością, którego piosenki zna kilka pokoleń Polaków.

W krótkim przemówieniu przez koncertem, Jego Magnificencja prof. dr hab.inż. Tomasz Łodygowski, Rektor Politechniki Poznańskiej podziękował wszystkim Pracownikom za miniony rok ciężkiej pracy i życzył pomyślności w najbliższych 12 miesiącach.

Występy Zbigniewa Wodeckiego z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Cała sala śpiewała znane od lat przeboje “Zacznij od Bacha…”, “Opowiadaj mi tak” czy polską wersję “Ciao bambino”. Nie zabrakło kilku utworów z najnowszych płyt. Mogliśmy zobaczyć wirtuozerię skrzypka, kiedy Zbigniew Wodecki wykonywał “Czardasza”. Jednak największy aplauz zyskała… “Pszczółka Maja”!. Publiczność na Politechnice bawiła się doskonale, nagradzając artystę i towarzyszących mu muzyków brawami.

Spotkanie Noworoczne uświetnili swoją obecnością przedstawiciele uczelni wyższych – prof.dr hab.Bronisław Marciniak, Rektor Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza w Poznaniu i prof.dr.hab.Jerzy Smorawiński, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego, reprezentanci władz centralnych i samorządowych, wśród których był m.in. Piotr Florek, Wojewoda Wielkopolski i Jan Grabkowski, Starosta Poznański oraz delegaci firm współpracujących z Politechniką Poznańską.

GP_Wodecki

Możesz również polubić…