Ogólne

Śniadanie z “Rzeczpospolitą”

Jakie są doświadczenia w relacjach naukowców i przedsiębiorców? Co zrobić, aby były one coraz lepsze? Nad tymi tematami zastanawiali się na Politechnice Poznańskiej uczestnicy śniadania z „Rzeczpospolitą” pt. „Nauka a biznes”.

W poznańskim śniadaniu z „Rzeczpospolitą” udział wzięli: Iwona Wendel – wiceminister infrastruktury i rozwoju; Jolanta Kokosińska – partner w PwC Polska; Adam Góral – prezes Asseco Poland; Mirosław Kruszyński – wiceprezydent Poznania oraz prof.dr hab.inż. Tomasz Łodygowski – rektor Politechniki Poznańskiej.

Zdaniem profesora Tomasza Łodygowskiego ocena współpracy nauki i biznesu nie powinna być skrajna – obie strony są bowiem odpowiedzialne za edukację. Rektor przedstawił dwa przykłady udanej współpracy Uczelni z firmami Volkswagen Poznań i Phoenix Contact, które potrzebując specjalistów od automatyki i robotyki, ale też chcąc skrócić okres ich adaptacji do realiów przemysłowych, oferują studentom trzymiesięczne płatne praktyki. – Dziś musimy kształcić tak, aby dać absolwentom szanse na rynku pracy. Jest to możliwe, bo tylko 2 proc. naszych absolwentów nie ma zatrudnienia – podkreślał Rektor.

Możesz również polubić…