Koncerty

Koncert Świąteczny “Bajki Babci Jadzi”

Tradycją stało się już, że każdego roku wraz z nadejściem grudnia Uczelniane Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej organizuje Koncert Świąteczny przeznaczony dla dzieci pracowników naszej uczelni. Wydarzeniu patronuje Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski. Tegoroczna edycja koncertu nosiła tytuł “Bajki Babci Jadzi” i ku niewątpliwej uciesze najmłodszych przywołała dobrze znane im baśni w scenach muzyczno-tanecznych.

13 grudnia o godzinie 18:00 Aula Magna Centrum Wykładowego przy ulicy Piotrowo 2 pękała w szwach – radosne piski dzieci i śmiechy rozbawionych dorosłych niosły się wśród murów uczelni, a wszyscy zgromadzeni niecierpliwie oczekiwali na pojawienie się gwiazd wieczoru – artystów Zespołu Tańca Ludowego “Poligrodzianie”. Warto jednak wspomnieć, iż w tym roku bohaterów tegoż wydarzenia było znacznie więcej – na widowni zasiadali bowiem wychowankowie domów dziecka z Kórnika, Bodzewa, Szamocina, podopieczni świetlicy terapeutycznej z Murowanej Gośliny i Centrum Animacji Kultury z Międzychodu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 63 w Poznaniu.

Jaś i Małgosia, Baba Jaga i Kot w butach na jednej scenie? – nietrudno sobie wyobrazić reakcję naszych milusińskich na ten wyjątkowy bajkowy kogel-mogel. Dzieci z wypiekami na twarzy śledziły poczynania swoich ulubieńców, a rodzice uśmiechnięci obserwowali jak szczęście maluje się na ich malutkich buziach. Część z nich sama zapewne powróciła do czasów, kiedy po raz pierwszy odwiedzała piernikową chatkę albo babcię Czerwonego Kapturka.

Nigdy nie przestajemy być po części dziećmi – ten grudniowy wieczór był najlepszym tego dowodem, bo gdy światła auli zgasły, a koncert rozpoczął się na dobre to tak naprawdę trudno było odróżnić dzieci od dorosłych. Wszyscy bowiem bawili się równie wspaniale. A skoro Gwiazdka tuż tuż to nie mogło zabraknąć i śpiewania kolęd… No i drobnych prezentów dla najmłodszych, które rozdawał oczywiście sam Św. Mikołaj przy drobnym wsparciu pomocnych aniołków.

“Mieszkamy w Szamocinie niewielkim mieście ale pięknie położonym na skraju doliny Noteci (…). Niektóre z naszych dzieci pierwszy raz, dzięki Państwa wielkim sercom mieli możliwość odwiedzenia stolicy Wielkopolski. Wrażeń było wiele.

Na koncert mikołajkowy jechaliśmy wspaniałym autobusem z bardzo miłym kierowcą. Zachwyt wzbudziły w nas budynki Politechniki Poznańskiej, może ktoś z wychowanków zostanie w przyszłości waszym studentem. Obejrzeliśmy wspaniały koncert, który dzieci oglądały z zapartym tchem i otwartymi i uśmiechniętymi buziami. Z zaciekawieniem słuchali bajek w bardzo ciekawej interpretacji (…). W drodze powrotnej dzieci opowiadały swoje wrażenia.

Była to niezapomniana wycieczka. BARDZO DZIĘKUJEMY. Do zobaczenia.

Dyrektor, wychowankowie i pracownicy

Domu Dziecka w Szamocinie”

Dziękujemy za wspólne przeżywanie tych radosnych chwil i zapraszamy ponownie za rok!

– Uczelniane Centrum Kultury


Możesz również polubić…