Ogólne

Otwarcie Konsulatu Honorowego RPA w Wielkopolsce

W dniu 9 listopada Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Południowej Afryki w Polsce dr Ted Pekane wraz z Wicewojewodą Wielkopolskim Przemysławem Pacią dokonali uroczystego otwarcia Konsulatu Honorowego Republiki Południowej Afryki w Wielkopolsce z siedzibą w Poznaniu. Uroczystość odbyła się w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej (Piotrowo 2).

Konsulem Honorowym został Czesław Fiedler, przedsiębiorca z Poznania oraz absolwent Politechniki. Pan Konsul będzie się zajmował promocją współpracy gospodarczej z RPA, zapewnieniem stałej obecności RPA w ważnych wydarzeniach gospodarczych, społecznych i politycznych w Wielkopolsce. Monitorowaniem wzajemnych stosunków Polska – RPA na terenie Wielkopolski oraz zapewnienie dobrej współpracy z lokalnymi władzami politycznymi i samorządowymi.

W uroczystości wzięli udział m. in. Starosta Poznański Jan Grabkowski, Wiceprezydent Poznania Jerzy Stępień, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. Politechnikę reprezentował Kanclerz  dr inż. Janusz Napierała a uroczystość prowadził literaturoznawca, Profesor UAM dr hab. Jerzy Koch.

Możesz również polubić…