PFNiS

Echa Festiwalu – Relacja z XV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

W czwartek 29 marca na terenie Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej odbyła się seria pokazów i wykładów organizowanych w ramach XV edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Ta akcja stała się prawdziwym świętem dla młodych amatorów nauk ścisłych z całej Wielkopolski.

Ogółem odbyło się piętnaście pokazów. Dwa z nich w wypełnionej przez słuchaczy Auli Magna były przedstawione Chemiczne Science show oraz Pokaz eksperymentów fizycznych. Obie prezentacje przypominały efektowne widowiska, odkrywające tajemnice zjawisk natury oraz efektów specjalnych we współczesnym kinie. Publiczność była zachwycona. Oprócz tego wielką popularnością cieszyła się prezentacja nowoczesnego Mobilnego Centrum Dowodzenia dla służb policji i straży pożarnej w sytuacjach kryzysowych, wykład na temat budownictwa stadionów przed EURO 2012, pokaz organizowany przez Poznański Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy i inne.

Pokazy odwiedziło około 1400 osób, głównie uczniów z ponad trzydziestu gimnazjów i liceów. Wśród nich tylko część była właśnie z Poznania, a większość z różnych miejscowości województwa. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za wypełnienie Centrum wykładowego prawdziwą atmosferą święta i radości.

Dostaliśmy list:

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję w imieniu swoim i młodzieży za zaproszenie na XV Polifestiwal. Jestem pełna podziwu organizacji tej imprezy oraz wspaniałej komunikacji. Uczniowie są zachwyceni – pytają o następne spotkanie. Dziś w szkole wszyscy o tym rozmawiali i robili eksperymenty.

Serdecznie pozdrawiam
Aleksandra Michlik -Ptak
Zespół Szkół w Kórniku

Foto relacja

MEDIA O POLIFETIWALU:

Take-me
Głos Wielkopolski
Pulspolski
Miejskalornetka
Głos.TV
Poznań dzisiaj
Głos Wielkopolski
Polska The Times
Dziennik Łódzki
Poznań
Poznań
Kurier Lubelski
Głos Wielkopolski

Możesz również polubić…