Koncerty Ogólne

Poligrodzianie w Dagestanie.

Dagestan-Makhachkala (2018)

 Na zaproszenie Ministra Kultury Federacji Rosyjskiej i Narodowego Domu Sztuki w Moskwie ZTLPP Poligrodzianie wzięli udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru i Sztuk Ziem Górskich w stolicy Dagestanu Makhachkali w terminie 15.06-23.06.2018.

W teatrze Miejskim w 4 głównych koncertach, wystąpiło ok. 1000 artystów z 41 zespołów, w tym 22 grupy zagraniczne. Gala koncertu, który poświęcony był 95 rocznicy urodzin Rasula Gamzatova transmitowała na żywo narodowa telewizja Dagestanu.
Imprezie towarzyszyło, poza koncertami, dużo różnych wydarzeń jak gala mody ludowej, pokazy rękodzielnictwa, konkurs muzyków ludowych itp.

Członkowie zespołu Poligrodzianie mieli też możliwość zwiedzania najstarszego miasta Dagestanu-Derbent – gdzie dla jego mieszkańców dali krótki występ. Zwiedzali również Kizlyar.

Na zakończenie wizyty odwiedzili Moskwę, a że był to okres Mistrzostw Świata w Piłce Nożne obejrzeli w Miasteczku Piłkarskim mecz Polska-Kolumbia. Było super i atmosfera i zagospodarowanie terenu przez stronę techniczną – klasa.

Mimo różnych opinii i obaw przed wyjazdem (bliskość Czeczenii) mieszkańcy Dagestanu byli bardzo życzliwi, a władze zapewniły zespołowi pełne poczucie bezpieczeństwa.

No cóż, następne nowe doświadczenie, następne miejsce na świecie, które trzeba odwiedzić, aby zaprzeczyć stereotypom.

fotorelacja

Możesz również polubić…