Koncerty

Sacrum i profanum – koncert chóru “Volantes Soni”

          14 listopada 2017 r. o godzinie 19.00 w Centrum Wykładowym PP w Auli Magna odbędzie się kolejny koncert z cyklu Salonik Kulturalny. W repertuarze sacrum i profanum wystąpi chór Politechniki Poznańskiej “Volantes Soni”.

Rezerwacja miejsc do 13 listopada 2017 roku na adres mailowy: uck@put.poznan.pl

Wstęp wolny.

Zapraszamy Państwa z rodzinami i przyjaciółmi.

 

CHÓR „VOLANTES SONI” POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

          Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni” został założony w 1999 roku z inicjatywy Moniki Kusz, absolwentki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Od momentu powstania działa pod patronatem Uczelnianego Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej. Aktualnie w jego skład wchodzi niemal 80 chórzystów – uzdolnionych muzycznie studentów oraz absolwentów naszej uczelni oraz innych poznańskich uczelni wyższych. Od 2005 roku dyrygentem chóru jest wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu – dr Paweł Łuczak.

        W zróżnicowanym repertuarze zespół posiada utwory o tematyce sakralnej oraz opracowania muzyki ludowej i rozrywkowej. „Volantes Soni” podejmuje także duże wyzwania artystyczne mierząc się z wielkimi formami wokalno–instrumentalnymi takimi jak  „Missa Criolla” – Ariela Ramireza, „Quo Vadis” – Feliksa Nowowiejskiego, „Wesele lubelskie” – Tadeusza Szeligowskiego, Requiem d – moll W. A. Mozarta.

        Stałym punktem działalności chóru są liczne konkursy i festiwale chóralne o zasięgu krajowym i międzynarodowym (m.in. w Irlandii, Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Bułgarii, Macedonii). „Volantes Soni” wielokrotnie zdobywał na nich wyróżnienia oraz nagrody, a do najważniejszych zaliczyć można:

  • 2013 – „Złoty Dyplom” na III Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chórów w Lloret de Mar w Hiszpanii w aż 3 kategoriach: muzyki katalońskiej, ludowej i sakralnej
  • 2014 – „Złote Pasmo” na III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnych
    w Chojnicach
  • 2015 – Drugie miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim

           „Volantes Soni” występuje również na ważnych uroczystościach odbywających się na Politechnice Poznańskiej takich jak absolutoria, czy promocje habilitacyjne. Prezentuje także swój dorobek na najważniejszych scenach miasta promując tym samym uczelnię i wzbogacając życie kulturalne Poznania. Chór może się ponadto poszczycić organizacją wielu występów charytatywnych na terenie poznańskich kościołów, szpitali, szkół specjalnych oraz domów dziecka.

Fotorelacja. Autor zdjęć: Adam Patalas

Możesz również polubić…