DNI PP Ogólne

Dni Politechniki Poznańskiej

Dni Politechniki Poznańskiej jak zawsze obfitowały w bogactwo wydarzeń.

Wśród pełnego atrakcji programu przeznaczonego dla pracowników, ich rodzin oraz studentów każdy
z pewnością znalazł coś ciekawego dla siebie.

ŚRODA 18.05.2016

Pierwszego dnia odbył  się Koncert Operowy „Od Disneyowskiej Klasyki do Operowej elektroniki”.

Aula Magna wypełniona była po brzegi koneserami dobrej muzyki, którzy mogli posłuchać przebojów filmowych
i utworów Disneya w nowej aranżacji. W świat opery publiczność wprowadziły sopranistki Agnieszka Sokolnicka
i Dorota Zawadzka oraz tenor Wojciech Sokolnicki. Artystów wspierał kwartet BeFour oraz zajmujący się elektroniką Krzysztof Spychała.

Wydarzenie przeznaczone było dla pracowników Politechniki Poznańskiej, koncert dedykowany studentom odbył się następnego dnia.

CZWARTEK 19.05.2016

W ramach Integracji Kulturowej swoje kraje prezentowali studenci programu Erasmus. Mogliśmy zdobyć informacje na temat obyczajów i życia w: Brazylii, Indiach, Rosji, Kongo, Indonezji, Polsce oraz obejrzeć tradycyjne stroje niektórych uczestników. Chętni mogli spróbować hinduskiego specjału – Masala Chai – rozgrzewającej herbaty korzennej, poddać się mehendi czyli misternemu zdobieniu dłoni henną lub nauczyć się tańczyć Sarradę.

Tego samego dnia odbywał się cieszący się dużym powodzeniem RoboDay. Jest to cykliczne wydarzenie popularnonaukowe, podczas którego studenci Instytutu Informatyki przedstawiają, nierzadko zaskakujące, efekty swoich prac. Skonstruowane od „zera” roboty potrafią m.in. dzięki czujnikom optycznym szukać wyznaczonej czarną linią trasy (LineFollower), przemieszczać się po torach, karmić zwierzęta. Miłośnicy robotów mogli wziąć udział w wykładach, podczas których dzielono się z nimi wiedzą i doświadczeniem  na temat tworzenia i wykonania maszyn.

PIĄTEK 20.05.2016

W piątek odbyła się najmniej oficjalna, ale bardzo przyjemna część obchodów Dni Politechniki – Rodzinny Piknik Pracowniczy. Podczas trwającej do wieczora imprezy plenerowej nie zabrakło wielu niespodzianek dla najmłodszych. Na dzieci, jak co roku, czekały dmuchańce, Kraina Animacji oraz kącik z materiałami plastycznymi. Centrum Sportu PP przygotowało sporo atrakcji m.in. mini koszykówkę, gry zręcznościowe oraz ergometry, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Stałym już punktem programu był występ Małych Poligrodzian, którzy w maju br. zdobyli 2. miejsce
w Międzynarodowym Konkursie „Kwitnące Czechy 2016” w Pradze. Obejrzeć można było również popisy grającego na akordeonach duetu Bayon Brothers.

Nowością było spotkanie z autorką książek dla dzieci, Elizą Piotrowską. Pisarka opowiadała najmłodszym
o bohaterach swoich bajek oraz przeprowadziła zabawę z nagrodami. Każdy chętny mógł kupić książkę Pani Elizy na stoisku „Księgarni z Bajki”, a następnie uzyskać dedykację od autorki.

Chociaż pogoda wpłynęła na długość trwania Pikniku, z pewnością nie miała wpływu na humory uczestników, gdyż do samego końca wszyscy bawili się wyśmienicie.

Możesz również polubić…