Ogólne

Dzień Volkswagen Poznań

Czy wiesz, że VW Caddy zbudowany jest z ok. 3000 śrub, nitów i nitonakrętek, a pierwsza śruba ze stopu aluminium zostanie w nim zastosowana w 2015 roku? Takie i wiele innych informacji zdobywali studenci Politechniki Poznańskiej podczas V Dnia VW, który odbył się 14 października 2014 roku pod hasłem “Jakość i Precyzja”.

Po powitaniu studentów przez prof. dr hab. inż. Jana Żurka, Prorektora PP oraz Piotra Danielewicza, rzecznika prasowego Volkswagen Poznań, rozpoczął się wykład na temat “Połączenia gwintowe w tworzywach termoplastycznych – teoria i praktyka”, który przyciągnął licznych zainteresowanych.

Po wykładzie na studentów czekały ciekawe warsztaty i pokazy, m.in. skręcanie tworzywa termoplastycznego różnymi rodzajami narzędzi, przykręcanie koła, przykręcanie kierownicy do kokpitu, wirtualne spawanie, symulacja programowania robotów, warsztaty Yassaki,  szkolenie dot. ergonomii. Każdy mógł się sprawdzić! Na zakończenie – Organizatorzy zaprosili młodszych kolegów na wielkie grillowanie.

Dzień VW na PP na stałe wpisał się już w kalendarz imprez na Uczelni. Jego głównym celem jest przybliżenie uczestnikom  czym zajmują się poszczególne działy fachowe Firmy oraz prezentacja VW Poznań jako najbardziej atrakcyjnego pracodawcy w regionie.

Możesz również polubić…