Wystawy

“Ukraińska Wiosna” na Politechnice Poznańskiej

 

W ramach siódmej edycji festiwalu „Ukraińska Wiosna”, na Politechnice Poznańskiej obejrzeć można wystawę plakatu „MyDan”. Ekspozycja czynna będzie do 30 maja br.

 

 

Prezentowane plakaty powstały podczas warsztatów prowadzonych przez prof. Lexa Drewińskiego, jednego z najlepszych plakacistów na świecie. Ich tematem przewodnim był Kijowski Majdan. Najlepsze z powstałych prac można obejrzeć podczas wystawy plakatu “MyDan” w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej (ul.Piotrowo 2).

„Majdan stał się symbolem walki o demokrację. Uaktywnił w człowieku to, co najcenniejsze – dążenie do wolności i to, co w nim najgorsze – rządzę władzy za wszelką cenę. Wzbudził potrzebę do wyrażenia lub zaprotestowania w bardziej dobitny niż dotychczas sposób swoich praw, nie tylko w kontekście toczących się na Ukrainie wydarzeń, ale również w kontekście geograficznym i politycznym, w którym obecnie znaleźli się autorzy prac. Plakat jest doskonałym medium do wyrażenia takiego przesłania” – mówi o powstałych pod jego opieka plakatach prof. Lex Drewiński.

Po zakończeniu wystawy prace będzie można zakupić, przekazując w ten sposób środki na pomoc Ukraińcom poszkodowanym na Majdanie oraz na wsparcie ich rodzin.

Szczegółowy program VII Festiwalu „Ukraińska Wiosna” znajduje się na www.poznajsasida.org

MASS MEDIA:


TV Wielkopolska
WTK “7 Festiwal Ukraińska Wiosna”
WTK “Ukraińska Wiosna od czwartku w Wielkopolsce”
Radio Merkury
Portal www.gloswielkopolski.pl
Portal www.poznan.pl
Portal www.kultura.poznan.pl
Portal www.wyborcza.pl
Portal www.codziennypoznan.pl
Portal www.mmpoznan.pl
Portal Nowa Europa Wschodnia
Portal www.culturowo.pl
Portal www.akademiasztuki.eu
Portal www.lyubka.net.ua
Portal www.polski.naszwybir.pl

Możesz również polubić…