Konferencje

Świat animacji komputerowej na warsztatach “MAPPING_3D”

W dniach 20-23.11.2013, w Uczelnianym Centrum Kultury na PP odbyły się  czterodniowe warsztaty „MAPPING_3D” zorganizowane przez studentów Koła Naukowego Illumination, Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej (pod opieką arch. Hanny Michalak).

Zaproszenie na warsztaty przyjęli studenci z Koła Naukowego Architektów restart (pod opieką arch. Michała Kaczmarzyka) z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, którzy podzielili się swoim wieloletnim doświadczeniem z zakresu animacji oraz techniki mappingu 3D. Podczas warsztatów, trzydziestu studentów, wśród nich także studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,  uczyło się podstaw obsługi programów umożliwiających tworzenie animacji 2D oraz 3D.

Efektem pracy studentów, było przygotowanie dwóch przestrzennych modeli – makiet oraz stworzenie na nich iluzorycznych, pełnych emocji obrazów w odpowiedzi na wcześniej wykreowany scenariusz. Jedna z zaprojektowanych animacji, na dynamicznej, asymetrycznej makiecie, była odpowiedzią na temat – „nieskończoność”. Druga animacja, dla której  tłem była modułowa kompozycja z sześcianów to: „świat gier”. Wytyczne organizatora pozwalały na  dowolność interpretacji i aranżacji, a jedynym ograniczeniem była technika czyli animacja komputerowa.

Wciąż rozwijająca się technologia mappingu 3D pozwala nadawać przestrzeni (między innymi wnętrzom oraz budynkom) dotychczas nieodkryte oblicze.  W czasie przeprowadzonych warsztatów studenci nabyli umiejętności wykorzystywania kolejnych narzędzi graficznych. Atmosfera twórczej współpracy towarzysząca warsztatom oraz kreatywna wymiana doświadczeń, przyczyni się do dalszego rozwoju studentów Wydziału Architektury w dziedzinie animacji i mappingu 3D.

Możesz również polubić…