Studia dualne na Politechnice Poznańskiej


Warning: A non-numeric value encountered in /opt/webspace/uroczystosci/public/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/package.module.nextgen_basic_gallery.php on line 252

Warning: Division by zero in /opt/webspace/uroczystosci/public/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/package.module.nextgen_basic_gallery.php on line 252

Innowacyjny w skali kraju projekt studiów dualnych na Politechnice Poznańskiej stał się faktem – w środę 19 czerwca umowa o współpracy Uczelni z  firmą Volkswagen Poznań oraz Phoenix Contact Wielkopolska została uroczyście podpisana.

Na mocy tej umowy wybrani studenci drugiego roku będą mogli rozpocząć dodatkowe kształcenie w ramach praktyk odbywających się w jednej z ww. firm. Praktyki te są przygotowaniem zawodowym do egzaminu organizowanego przez Polsko – Niemiecką Izbę Przemysłowo – Handlową. Dzięki temu egzaminowi, otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie zawodu monter mechatronik, akceptowany na terenie całej Unii Europejskiej.

Oprócz niewymiernych korzyści jak drugi tytuł zawodowy, studenci biorący udział w programie będą otrzymywać stypendia oraz wynagrodzenia, a po zakończonej nauce mogą liczyć na pełnoetatowe zatrudnienie w firmie.

Rektor PP prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski przyznał, że negocjacje w sprawie ostatecznego kształtu umowy trwały długo ale ich wynik jest doskonałym zwieńczeniem pracy jaką włożyła każda ze stron i bardzo dobrze rokuje na kolejne lata współpracy.