Wystawy

Bilet do Izraela – wystawa fotografii

              W czwartek 6 kwietnia br. o godz. 18.00 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbył się wernisaż wystawy fotografii Grażyny Banaszkiewicz pt. „Bilet do Izraela”.

B I L E T  do  I Z R A E L A

            „Mały kraj a wielki jak świat” głosi wiele folderów i wideo-przewodników zachęcających do odwiedzenia Izraela, co dla niektórych może brzmieć niewiarygodnie, czy nawet irytująco. Ale choćby sam wycieczkowy lub pielgrzymkowy pobyt w Izraelu – niedowiarków wprawia w osłupienie, natomiast ci, którzy decydują się na indywidualne tam pobywanie, wsiąkają w nieprawdopodobną ogólną aurę tego kraju ze zróżnicowanymi morzami i górami, gdzie można szusować na nartach, z kilkoma pustyniami (w tym pustyniami rodzącymi owoce i warzywa), z zadziwiającymi kraterami, z architekturą najdawniejszą i szokująco nowoczesną, z oszałamiającym tyglem religijno-kulturowym, z bogatą, nasyconą barwami roślinnością…

             Wystawa zdjęć Grażyny Banaszkiewicz – dziennikarki z międzynarodową legitymacją ułatwiającą przejścia poza utarte szlaki turystyczno-pielgrzymkowe, jednocześnie z dyplomem pilota i przewodnika po Bliskim Wschodzie i Ziemi Świętej – pokazuje często niedostrzegane szczegóły w malowniczym wizerunku Państwa Izrael, w życiu jego mieszkańców.

Ekspozycja dostępna będzie w dniach 05.04– 26.04.2017 r.
Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja.

 

Możesz również polubić…