Koncerty

Koncert świąteczny – „Od chałupy do dwora”

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta…

Uczelniane Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej serdecznie zaprasza na bożonarodzeniowy koncert, który odbędzie się 17.12.2012 o godz. 18.00 w auli Centrum Wykładowo- Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu. Zabierz całą rodzinę, najmłodszych i najstarszych! Poza gwarantowaną dobrą zabawą, lekcją polskiej tradycji … słodka niespodzianka! Spędź ten grudniowy dzień przy dźwiękach dawnych tańców i kolęd wraz z Zespołem Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „ Poligrodzianie” oraz Zespołem Folklorystyczny „ Mali Poligrodzianie”.

Czas Bożego Narodzenia kojarzy się nam głównie z bieganiem po sklepach, sprzątaniem domu i oglądaniem telewizji… Zatem jak Święta wyglądały kiedyś?

Przygotowany przez UCK PP świąteczny koncert, to widowisko, które przypomni Państwu polską tradycję, wyjaśni skąd wzięły się pewne, celebrowane po dziś dzień, zwyczaje, ukaże Boże Narodzenie i Kolędowanie obchodzone na polskich wsiach i dworach w średniowieczu i renesansie. Z zachowaniem gwar, autentycznych obrzędów, dawnych instrumentów ,maniery i strojów, ponad 90. tancerzy i wokalistów pozwoli Państwu zastanowić się nad duchem Świąt i odpocząć od zgiełku i kiczu…

WSTĘP WOLNY!

Możesz również polubić…